Sokak Çocuklarına Sahip Çıkılıyor...

20/11/2011


Konya`da, sokakta seyyar satıcılık, ayakkabı boyacılığı ve tartıcılık yapan, mendil satan ilk ve orta öğretim çağındaki çocuklara, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı`na bağlı Çocuk ve Gençlik Merkezi`ne getirilerek seramik ve çini eğitimi veriliyor.

Konya Valiliği Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdür Vekili Celal Turgut Koç, yaptığı açıklamada, Konya`da sokak satıcılığı yaptığını tespit ettikleri çocukların aileleriyle iletişime geçtiklerini söyledi.

Merkezde psikolojik danışmanlık yapan Halil İbrahim Çabuk ise gelen çocukların problemlerini çözmeye çalışarak, öğrencilerin eğitim süreçlerine katkıda bulunmaya çalıştıklarını aktardı.

Çocuk ve Gençlik Merkezi`ne gelen içine kapanık bir öğrencinin, farklı teknikler kullanarak problemlerini belirlediklerini söyleyen Çabuk, şöyle devam etti: ``Çocuğun çizdiği resimlerden yola çıkarak nasıl bir problemi olduğunu belirledik. Öğrencimizin bize anlatmak istediği şeyi genel olarak yakaladıktan sonra bu problemin çözümüne ilişkin çalışmayı yine çocuğumuzun kendisiyle bulmaya çalıştık. Değersizlik duygusu ve öz güven eksikliği problemi belirlenen çocuğun, yeniden öz güveninin kazanmasını sağlayarak ileriye yönelik hedefleri belirlemesi, ders başarısının artması adına yaptığımız çalışmaları devam ettiriyoruz.`` dedi.

Doğrular Madeni Eşya Sosyal Sorumluluk Projeleri Kapsamında Sokak Çocuklarını ağırladı. Çocuklara fabrikayı gezdirdikten sonra öğle yemeği yendi ve hediyeler verildi. Sokak Çocuklarımızın bu gelişme süreçlerinde üzerimize düşen görevleri harfiyen yapıyoruz ve yapmalıyız. Bu bizim insanlık borcumuzdur.

Onları dışlamak, hor görmek yerine daha olumlu yaklaşarak onların hayatla mücadelelerini kolaylaştırmalıyız diyen Sosyal Hizmetler Müdürü Ümmü KAPLAN, firma olarak sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında bu ve bunun gibi çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 

ADRES

KONYA

Konya Organize Sanayi Bölgesi 7.Sokak No:6 42250 KONYA/TÜRKİYE

 

İSTANBUL

Akçaburgaz Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. NO:15 Kıraç - Esenyurt / İstanbul / Turkey

 

Tula, RUSYA

Адрес в РФ: 301262, Российская Федерация, Тульская обл.,

TAKİP ET!

Bizi aşağıdaki kanallardan takip edebilirsiniz.

Facebook Instagram Twitter Youtube

444 42 10

© Doğrular Ev Ürünleri A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.