Ambiente - Frankfurt (2012)

10/02/2012


 

DOĞRULAR; alanında dünyanın en büyük fuarı olarak kabul edilen ve 10-14 Şubat 2012 tarihlerinde Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenen Uluslararası Züccaciye Fuarı’ndaki standında yeni ürünleri Golden & Brown serisini müşterilerinin beğenisine sundu.

Dünya çapında 87 ülkeden katılan ve 330.000m²’lik alana kurulan fuarda 4.543 şirket stand açtı. Stand açan firmaların %73’ü Almanya dışındaki ülkelerden katılırken, Türkiye’de 114 firmayla yüksek katılım gösteren ülkelerden biri olarak boy gösterdi.

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) aracılığıyla gelen 64 şirketin yanı sıra bireysel olarak ta 50 firma Türkiye’yi temsil etti.

İMMİB Genel Sekreter Yardımcısı Coşkun Kırlıoğlu, geçen yıla göre hem katılımcı şirket, hem de alan olarak büyüdüklerini belirterek, "Geçtiğimiz yıl fuara 59 firmayla katılmıştık. Bu yıl bu rakam 64`e yükseldi. Katıldığımız alanı da büyüterek, 1478 metrekarelik bir alanda yer alıyoruz" dedi. Kırlıoğlu, züccaciye sektörünün Türkiye`de büyüyen ve gelişen bir sektör olduğunu kaydederek, sektörün 200`e yakın ülkeye ihracat yaptığını ve 3,6 milyar dolarlık bir ihracat potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Türk şirketleri ile görüşmek isteyen yabancıların sadece mal alışverişi konuşmadıklarını belirten İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki, “111 Türk şirketi mal satalım derken fabrika alacak. Bir çok temsilcimize işbirliği ve ortaklık teklifleri geliyor. Avrupalı şirketler de kendi durumlarını pek iç açıcı görmüyorlar. Türk şirketleri bu teklifleri ciddiyetle değerlendirsin” dedi. KÜTAHYA Porselen Genel Müdürü Rüştü Düver, Avrupa Birliği ülkelerinin Çin’den gelen porselenler için anti damping uygulaması getirdiğini belirterek, “Bunun Türkiye’ye büyük avantajı olur. Çin’den mal alanların tek alternatifi Türkiye. İngiliz Havayolları’ndan (British Airways) 1.5 milyon adetlik sipariş aldık” diye konuştu.

İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri’nin (İMMİB) verdiği Gala yemeğine katılan, Frankfurt Başkonsolosumuz İlhan Saygılı şirket temsilcilerine “Sevgili cephe arkadaşlarım” diye seslendi. Türkiye’nin tanıtılması ve ilerlemesi için aynı cephede mücadele ettiklerini belirterek, böyle seslendiğini belirten Saygılı, “Artık dış politika, işadamlarıyla birlikte yapılıyor. Sizler üreten, ülke ekonomisine büyük katkıları olan iş adamlarımızsınız. Sizlere bir Türk diplomatı olarak en samimi duygularımla teşekkür ediyorum. Sizlerle beraber Türk ekonomisi, dünyanın en büyük 17’nci değil, inşallah yedinci en büyük ekonomisi olur“ diye konuştu.

 

Danimarka, Ambiente`ye bu yıl partner ülke olarak katıldı. Partner ülke Danimarka, Ambiente fuarına bu yıl 84 firmayla katılırken, Danimarka kraliçesinin kız kardeşi Prenses Benedikte, Ambiente fuarını ziyaret etti. Danimarka Günü kapsamında fuara gelen Prenses Benedikte, Danimarkalı katılımcı firmaları ziyaret ederek firma yetkililerinden bilgi aldı. Prenses Benedikte, Danimarka`nın partner ülke olarak seçilmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek, "Danimarka`da uzun yıllara dayanan ve yaşam tarzımızı düzelten bir tasarım geleneğimiz olmasından dolayı gururluyum" dedi.

ADRES

KONYA

Konya Organize Sanayi Bölgesi 7.Sokak No:6 42250 KONYA/TÜRKİYE

 

İSTANBUL

Akçaburgaz Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. NO:15 Kıraç - Esenyurt / İstanbul / Turkey

 

Tula, RUSYA

Адрес в РФ: 301262, Российская Федерация, Тульская обл.,

TAKİP ET!

Bizi aşağıdaki kanallardan takip edebilirsiniz.

Facebook Instagram Twitter Youtube

444 42 10

© Doğrular Ev Ürünleri A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.