Ambiente - Frankfurt (2011)

11/02/2011


Messe Frankfurt tarafından organize edilen dünyanın en büyük tüketici ürünleri fuarı olarak kabul edilen Ambiente 2011 bu yıl 11-15 Şubat 2011 tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleştirildi. Beş gün boyunca masa ve mutfak ürünleri, hediyelik eşya, ev ve mobilya aksesuarları gibi oldukça farklı bir çok alanda 2011 yılında müşterilerle buluşacak ürünler ilk kez sergilendi. Ambiente’de tasarımcılar, mimarlar, dekorasyon danışmanları ve medya, 2011 sezonuna ait en farklı ürünlere ve trendlere yön verdi. Geçen yıla göre ziyaretçi sayısında yüzde 10 artış sağlandığı açıklanan Ambiente’nin 2010 yılındaki 133.000 civarındaki satın almacı sayısı, 144.000’e ulaştı. 71.000 kişilik ziyaretçi sayısı ise 78.000 kişi olarak gerçekleşti. Her iki satın almacıdan birinin Almanya dışından geldiği fuarın uluslar arası profili, yüzde 46 olarak ilan edildi. Almanya’dan sonra en fazla ziyaretçi İtalya, Hollanda, Fransa, Amerika ve İsviçre olarak sıralandı.

Ambiente katılımcıları arasında düzenlenen anketin sonuçlarına göre şirketler gelecekle ilgili iyimser bir beklentide birleştiler. Fuarı ziyaret etmek amacıyla Almanya’nın Frankfurt şehrine gelen Devlet Bakanı Sn. Zafer Çağlayan fuardaki Türk katılımcıların standlarını tek tek ziyaret ederek başarı dileklerini iletti. IMMIB Genel Sekreterliğince Türk İşadamları onuruna verilen yemekte yaptığı konuşmasında Bakan Çağlayan; Türkiye’nin ekonomide Dünya’nın 16., Avrupa’da ise 6.sırada yer alan büyüklükte olduğuna vurgu yaparak, Türkiye’nin kabuk değiştirdiğini, artık Türk pasaportu taşımanın bir prestij olduğunu söyledi. Bakan Çağlayan Ankara’dan sonra İstanbul’da da büyük bir fuar merkezi inşasının gündemde olduğunu müjdeledi. Türk İşadamlarının Avrupa Birliğine yönelik seyahatlerinde yaşadıkları vize sorununa dikkat çeken Bakan Çağlayan, Türkiye’nin yeni rotası Avrupa’da ekonomik zorluk çeken 1 milyon 700 bin şirket olmalıdır dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü; “bu şirketler ya satın alınabilir ya da ortak olunabilir. Biz hükümet olarak bu yönde bir çalışma başlattık, önümüzdeki günlerde bu destekleri kamuoyu ile paylaşmayı hedefliyoruz” dedi.

 

DOĞRULAR her yıl olduğu gibi bu yılda Ambiente Fuarı’ndaydı. Doğrular’ın tüm departmanlarından akan geri bildirimleri değerlendiren AR-GE departmanı, ürün gamına eklediği daha kaliteli ütü masaları standı ziyaret edenlerin yoğun ilgisi ve beğenisi ile karşılaştı. Özgün ve yaratıcı fikirler, Türk ustalarının el becerisi ve emeğiyle estetik ürünlere dönüştü. Yeni nesil ütü masalarında daha fazla denge sağlamak amacıyla boru/profil boyları 107cm’den 117cm’e çıkarılan ve ambalajları Shringten Polyaf’in ambalaja dönüştürülmesiyle daha sağlam ve daha parlak bir görünüme kavuştu. Metal ütülük modeli değişti ve 4 adet yanmaz silikonlar eklendi. Ütülüğü tutan teller daha kalın ve daha uzun yapılarak uzun ömür kazandırıldı. Ray modelleri uzun ve çift taraflı kaynak ve montaja dönüştürüldü ve kilitleme mekanizması yayının kalınlığı artırılarak sağlamlık ve estetik bir görünüş sağlandı. Ütü masası taşıma kapasitesi, uç kısımda 15 kg, ütülük kısmında 10 kg, orta kısımda da 40 kg olarak sağlanarak Avrupa Standartlarına ulaştırıldı. Trendler ve önemli kararlar platformu olarak anılan Ambiente Fuarı’nda kalite ve uygun fiyat arayan uluslar arası satın almacılar, Doğrular’ın 2011 sezonu başında sunduğu bu kalite değişikliğini sipariş yazdırarak taçlandırdılar. Doğrular tasarım ve inovasyon gücü, Ambiente fuarının hemen ardından 2012 sezonu için yeni tasarımların çalışmasına büyük bir heyecanla başladı. Doğrular, sektöründeki yön belirleyen konumunu sürdürmeye olan kararlılığını bir kez daha vurguluyor.

 

ADRES

KONYA

Konya Organize Sanayi Bölgesi 7.Sokak No:6 42250 KONYA/TÜRKİYE

 

İSTANBUL

Akçaburgaz Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. NO:15 Kıraç - Esenyurt / İstanbul / Turkey

 

Tula, RUSYA

Адрес в РФ: 301262, Российская Федерация, Тульская обл.,

TAKİP ET!

Bizi aşağıdaki kanallardan takip edebilirsiniz.

Facebook Instagram Twitter Youtube

444 42 10

© Doğrular Ev Ürünleri A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.